Torres bën historinë,shënon në 7 gara në një sezon

Lojtari spanjoll që luan për skuadrën angleze të Chelseat, Fernando Torres është bërë lojtari i parë që ka shënuar në shtatë kompeticione të ndryshme në vetëm në një sezon.

Lojtari e arriti këtë rekord me golin që e shënoi mbrëmë ndaj Steauas.Ai ka arritur të shënnojë në këto gara: Premier League-7 gola, Champions League-3 gola, Europa League-1 gol, FIFA Club World Club-1 gol, FA Community Shield-1 gol, FA Cup- 1 gol dhe Football League Cup(Capital One Cup)-2 gola.

Spanjolli poashtu ka shënuar një gol në një ndeshje miqësore,por nuk arriti të shënonte në finalen e UEFA Super Cup, gjë që do ta bënte edhe më të thellë këtë rekord.kohaislame

Artikulli paraprakHocevar: Papa nuk do ta njoh Kosovën!?
Artikulli vijuesStatusi special për veriun e kthen luftën