Uruguai drejt legalizimit të marijuanës

0
185

Qeveria e Uruguait fton Parlamentin që të aprovojë projektligjin i cili siguron se shteti duhet të kontrollojë rregullimin e importit, prodhimit, blerjes dhe shpërndarjes së marijuanës.

Sipas një komunikate për shtyp të publikuar në sajtin e presidencës së këtij vendi, synimi i këtij projektligji është privimi i narkotrafikantëve nga puna, që kap shifrat 30-40 milionë dollarë në vit./Indeksonline/kohaislame