Vasili: Rama rropi paratë e palmave, tani do rrjepë të pishave

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka kritikuar kryeministrin Edi Rama lidhur me palmat e mbjella në autostradë.

Në një postim në profilin e tij në Facebook, Vasili thotë se tashmë Rama kërkon 2.5 milionë euro të tjera për zëvendësimin e palmave me pisha.

Statusi i plotë i Vasilit”

Kryeministri ropi parate e palmave ne autostrade, tani do rjepe te pishave. Sa turp!
Qindra milion leke palma ne autostraden Tirane -Kashar u thane,u asgjesuan,ju vodhen njerezve te thjeshte.

Specialiste,media,shoqeri civile,politikane e argumentuan teresisht qe kjo eshte vjedhje e ndyre diten per diell.

Kryeministri i kazanit te trafikanteve i mbrojti fort palmat, me pasion prej trafikanti dhe me humor prej gastori te decerebruar.

Sot na kerkojne 2.5 milion euro te tjera per te zevendesuar palmat e thara me pisha.
A ka turp ky kryeminister? Apo e ha turpin me buke boll qe te rjepe parate e pishave sic ropi parate e palmave.

Ky eshte mizerabiliteti i hajduterise dhe rrenimi qe vjen prej padijes,ky i ka te dyja.

Artikulli paraprakBritanikët gjejnë dezertorët: Fshihen mes shqiptarëve
Artikulli vijuesBorxhi i bizneseve, KLSH: Faji i Tatimeve