Vdiq mjeku nga Gjevgjelia, i dyshuar për vdekjen e një gruaje dhe foshnjës së saj

Ka vdekur njëri nga dy anesteziologët të cilët janë të dyshuar për vdekjen e një gruaje së bashku me fëmijën e saj të palindur nga Gjevgjelia.

Nëna e re dhe foshnja vdiqën gjatë lindjes në spitalin e Gjevgjelisë.

Policia konfirmoi ngjarjen e vdekjes anesteziologut , por thanë se nuk kanë më shumë informacion nëse vdekja ishte e dhunshme, transmeton TetovaSot.

Sot është kryer edhe varrosja e mjekut.

Pas incidentit dy anesteziologët i humbën licencat e tyre, si dhe u pushuan nga puna.

Analiza e gjakut tregoi se kur ata i bën prerje cezariane nëna ishin në gjendje të dehur.

Artikulli paraprakGreqi, aktivistë të huaj pengojnë deportimin e refugjatëve në Turqi
Artikulli vijuesAdem Ramadani brenda 24 orësh arrinë 100 mijë klikime (Video)