Veseli, nesër edhe zyrtarisht në PDK

0
202

Ish-shefi i Shërbimit Informativ të Kosovës (SHIK), Kadri Veseli, pritet që të premten (nesër) edhe zyrtarisht të anëtarësohet në Partinë Demokratike të Kosovës.

Sipas burimeve të Kosovapress-it brenda degës së kësaj partie në qytetin e Mitrovicës, me kërkesë të Veselit, nëndega e Bairit, të premten, do të organizojë një ceremoni, gjatë së cilës ai do ta marrë librezën e PDK-së.

Ish-shefi i Shërbimit Informativ të Kosovës edhe më parë publikisht ka deklaruar se planifikon të angazhohet në PDK dhe se ka ndërmend të sjell frymë të re si dhe të mbështes procesin e reformimit të saj.kohaislame