Vetëvritet emigranti në banesën e vëllait, i tha vajzës në Greqi: Do vdes

0
122

MEMALIAJ- Vetëvritet në banesën e të vëllait emigranti 42-vjeçar.

Burime policore bëjnë me dije se viktima është Ilirjan Shuaipi, i martuar me dy fëmijë. 42-vjeçari kishte ditë që kishte ardhur nga Greqia dhe po qëndronte në shtëpinë e të vëllait, ndërkohë mësohet se ai para se të ndërmerrte aktin e rëndë kishte lajmëruar të bijën.

Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme, ndërkohë mësohet se emigranti ka shfrytëzuar momentin kur nuk kishte njeri në banesë për ti dhënë fund jetës. Trupi i pajetë i viktimës është gjetur nga familjarët, të cilët kanë gjetur edhe një letër të viktimës, ku shpjegonte arsyet e varjes.

Nga hetimet paraprake mësohet se Shuaipi vari veten si pasojë e depresionit.bw/kohaislame