Video e rrallë: Daja i Arbana Xharrës flet për dashurinë që ka ndaj Millosheviqit (Video)

Kjo video është bë në vitin 1996 kur Kosova ishte nën thundrrën e hekurt të regjimit serb të Sllobodan Millosheviqit.

Deri sa shqiptarët vriteshin e masakroheshin gjithandej, Fran Nikolbibaj nga fshati Brekovac i Gjakovws, në radiotelevizionin shtetëror të Serbisë, tregonte se sa shumë e respekton dhe e don Sllobodan Millosheviqin.
Në këtë video ai madje thotë se fotografinë e Milloshit e mban te koka, në dhomën e gjumit. Ndryshe, Fran Nikolbibaj ka qenë daja i gazetares së njohur kosovare, Arbana Xharra. Video shpalos shkakun se pse Arbana Xharra përkrah partitë shqiptare në Maqedoni që vijojnë politikën e Sllobodan Millosheviqit, siç është BDI e Ali Ahmetit.

BDI është në koalicion me Partinë Socialiste të Maqedonisë, partner zyrtar i Partisë Socialiste Serbe të Sllobodan Millosheviqit.

Artikulli paraprakNë vit asgjësohen mbi 100 mijë produkte të dyshimta
Artikulli vijuesMasakra e Bihorit në “Natën e Bozhiqëve” viti 1943 (mbi 4.628 banorë shqiptarë janë vrarë)