Vucic: Ishim afër rrahjes, Hajredin Kuçi ju vërsul Daçiçit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka dhënë një detaj nga takimet që i zhvillon me homologun e tij kosovar, Hashim Thaçi, në Bruksel në kuadër të dialogut të ndërmjetësuar nga BE-ja.

Në një intervistë për “TV Pink”, ai tha se në takimet në katër sy me Thaçin flasin në gjuhën angleze, mirëpo kur gjërat nxehen, atëherë kalojnë në serbisht.

“Flasim në anglisht, derisa nuk vjen deri tek ndonjë përplasje verbale… atëherë kalojmë në serbisht”, tha Vuçiqi.

Madje, ai tregon se në një rast kanë qenë afër edhe të një përleshjeje fizike, por se gjithçka ka përfunduar shpejt.

“Njëherë ishim afër përleshjes fizike. [Hajredin] Kuçi iu sul [Ivica] Daçiqit, ndërsa unë atij… por gjithçka përfundoi shpejt”, tha Vuçiqi.

 

Artikulli paraprakUshtrimet në shtatzëni, kur duhet t’i bëni dhe kur t’i ndërprisni
Artikulli vijuesFaton Shoshi dëshmitar në rastin “Sekiraqa”