Zbulohet BMW 435i kupe me 340 kuaj fuqi

0
186

Bmw ka zbuluar tipin 435i ZHP kupe “edicion i limituar” 2016, i cili do të dalë në shitje gjatë këtij viti.

Nga jashtë kjo veturë ka aerodinamikën e modeleve M, e cila përfshinë maskën para, mbrapa dhe anash, me fibra karboni.

Kjo veturë do të ketë sistemin e shkarkimit nga “stainless-steel”, sistemin e ndërrimit të shpejtësive M, sistemin e frenave sport M, dhe rrotat 18-inch “Orbit Grey”.

Ndërsa motorin do ta ketë 3.0 litërsh turbo me gjashtë cilindra, gjithashtu me karakteristikat e modeleve M.

Falë këtyre modifikimeve ky motor prodhon 340 kuaj fuqi (249 kW), ndërsa shpejtësinë nga 0 në 100 km në orë e arrin për vetëm 2 sekonda.

Do të prodhohen vetëm 100 njësi të këtij modeli, ndërsa çmimi i tij ende nuk dihet.