Aksident, viktimës nuk i jepet ndihma e shpejtë (FOTO)

0
139

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në mesditë në udhëkryqin pranë qendrës tregtare “Mavrovasja” në Shkup.

Aksidenti ndodhi kur një autobus urban dykatësh ka përplasur një kalimtar rasti, i cili ka humbur vetëdijen dhe ka mbetur për rreth një orë në vendin e ngjarjes.

Ngjarja është vlerësuar skandaloze nga dëshmitarët okularë të ngjarjes, e cila është ndjekur edhe nga fokusi i fotoreporterit të agjencisë së lajmeve INA. Për rreth 40 minuta në vendin e ngjarjes nuk ka mbërritur ambulance, për t`i dhënë ndihmën e shpejt mjekësore.  (INA)/kohaislame