Arrestohet hajduti i Teqesë së Bulqizës

0
215
Është arrestuar grabitësi i 1 milionë lekëve në Teqenë e Bulqizës.
 
Në prangat e policisë ka rënë hajduti Adi Mecja, 19-vjeç.
 
Ky i fundit përpara disa kohësh kishte grabitur teqenë e sipërpërmendur në fshatin Bllacë të komunës Shupencë.
 
Sipas policisë Mecja rezulton autor i vjedhjes së 3 lokaleve në Bulqizë, si dhe i disa vjedhjeve të tjera të kryera në Tiranë.