ASHTON: BE E GATSHME PËR BASHKËPUNIM ME PRESIDENTIN EGJIPTIAN MORSI

0
180

Bashkimi Evropian është i gatshëm të bashkëpunojë me presidentin e sapozgjedhur të Egjiptit, Mohamed Morsi, deklaroi përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë, Catherine Ashton.

”Shpresojmë se Morsi dhe qeveria e tij do të përfaqësojë gjithë popullin egjiptian”, deklaroi Ashton.

Ajo përshëndeti karakterin paqësor të zgjedhjeve, që sipas saj, përfaqëson pjesë të rëndësishme në procesin demokratik në vend dhe në rajon./trt/kohaislame