Blendi Fevziu: Zoti i ndihmoftë emigrantët

0
223

Blendi Fevziu, për rastet e emigrantëve të vdekur të cilët po kalonin Mesdheun ilegalisht, ka shkruar në një status të tij: “Kjo foto e The Economist tregon emigrantet e deshperuar qe kalojne Mesdheun ilegalisht, ne kerkim te nje jete me te mire! Rrezikojne jeten me shpresen se atje ku shkojne ajo do jete me e mire se nga aty ku nisen. Ca vite me pare, ishim ne shqiptaret qe shfaqeshim ne keto pamje! Ndaj doja te shprehja gjithe solidaritetin tim per keta njerez te deshperuar qe ikin drejt lirise! Europa duhet te jete me e gjere dhe e kuptueshme me ta. Dhe te gjithe bashke mund ti urojme, Zoti i ndihmofte!”