BBC: A e urrejnë amerikanët Hillary Clinton?

Nga Jasmine Taylor-Coleman Askush nga kandidatët presidencialë amerikanë nuk kanë qenë kaq të papëlqyeshëm sa Donald Trump dhe Hillary Klinton. Por sulmet ndaj Clinton në...

KUJTONI ÇFARË KENI QENË NË TË KALUARËN, NDAJ MOS NËNÇMO TË TJERËT!

Autor: Nouman Ali Khan Një nga cilësitë më të këqija të shoqërisë është të qenët i vrazhdë, arrogant, kritikues dhe gjykues i besimtarëve të tjerë....

Xhamia e Et’hem Beut në Tiranë

Ndodhet në qendër të qytetit me Kullën e Sahatit pranë. Dikur ajo bënte pjesë në kompleksin e ndërtimeve të qendrës së qytetit. Përballë saj...

Inflacioni i fjalës

Historia na tregon se dikur njerëzit që mjaftoheshin me pak ushqim ishin më të shumtë, por kjo vlente jo vetëm për ushqimin e trupit...

Para kufomës së Faraonit

Dr. Aid el Karni Para pak ditësh vizitova muzeun kombëtar në Kajro dhe pashë të ashtuquajturin Faraon, që shtypi, tiranizoi, mëkatoi dhe e kaloi cakun,...

Media e re

Selman Aude Dobia por dhe kënaqësia më bënë që të kaloj disa kohë me miqtë e mi në facebook dhe twitter. Jam mësuar tu postoj...

Kisha ne Llapushnik

Kjo Kishe eshte e jashteligjshme, e dhunshme dhe kunder vullnetit te banoreve te Llapushnikut. Per ndarjen e parceles per te ndertuar kete Kishe, per hater...

Një lexim i vlefshëm i të sotmes sonë…

Pas një të xhumaje të begatë, të mbushur me mirësinë e një atmosfere të lartë vlerash besimi, bujarie e mikpritjeje tipike shqiptare në mesin...

Është pa dyshim Dashnia e Resulull-llahut (a.s) për ne…

Është pa dyshim Dashnia e Resulull-llahut (a.s) për ne… “Nuk ka njeri në botë, që të jetë fjala e tij, e qeshura e tij, buzëqeshja...

Pak dritë para perëndimit të një përpjekjeje

Perëndimi si qytetërim është i përthakuar nga këmbëngulja e parimorit dhe durimi i largëpamësit, për dallim nga shumica e përpjekjeve të sotshme për ringritjen...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...