Ja pse Apple është kompania më e suksesshme në histori

Shifrat kanë treguar që Apple nuk është kompania më e suksesshme tani për tani por është më e suksesshmja në të gjithë historinë e...

Pse ra çmimi i Bitcoin dhe kriptovalutave tjera?

Çmimi i Bitcoin që nga e hëna ka rënë deri në 20 për qind pasi rregullatorët në Korenë e Jugut përsëriten paralajmërimet se mund...

Kina bllokon platformat e centralizuara të këmbimit të monedhave kriptografike

Autoritetet Kineze do të bllokojnë aksesin në platformat e centralizuara të monedhave kriptografike brenda dhe jashtë vendit raportoi Bloomberg.   Autoritetet e vendit me popullsinë më...

Po mendoni të investoni në Bitcoin, mos e bëni?

Unë për disa vite jam duke e vëzhguar këtë situatë të Bitcoin, duke menduar se do të bie. Por një çmenduri kolektive ka shpërthyer rreth...

Panasonic po ndërton një ‘qytet të menqur’ me autostrada të teknologjisë së lartë, internet...

Kompania elektronike Panasonic po ndërton infrastrukturën ‘e zgjuar’ në një zonë të largët pranë aeroportit te Denverit. Kompania së fundmi po ndërton edhe infrastrukturën...

Facebook ndryshon “news feed” – “Penalizon” bizneset dhe mediat

Facebook do të ndryshojë mënyrën se si faqja e tij kryesore punon, duke ulur popullaritetin e postimeve të bëra nga bizneset,firmat apo mediat e...

WhatsApp vjen me një veçori të re

WhatsApp e ka nisur vitin me përgatitjet për një përditësim të ri që mund të ketë një ndikim të madh në mënyrën se si...

Shefi i rrjetit social më të madh në botë ka humbur 3.3 miliardë

Zuckerberg humb 3.3 miliardë dollarë “falë” ndryshimeve të fundit në Facebook Vendimi i Mark Zuckerbergut për të vënë në prioritet postimet e familjarëve e shokëve...

Në 2018-tën Zërat e rremë do të bëhen të dyshimtë

Në vitin 2018, frika e lajmit të rremë do të jetë i zbehtë në krahasim me teknologjinë e re që mund të rreme zërin...

Këta janë njerëzit më me ndikim në botën e kriptovalutave

Vlera totale e tregut të të gjitha kriptovalutave ka kaluar shifrën prej 600 miliardë dollarësh në vitin 2017, ndërsa personat e mëposhtëm janë në...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...