VIDEO: Homoseksualët marshuan nëpër Tetovë

0
Me moton “Të drejtat e njeriut për të gjithë” organizata LGBT JUNAJTED dhe Romano Avazi organizuan sot një parakalim në qytetin e Tetovës me...

Junker: Kufiri i BE-së të jetë tek Maqedonia, jo tek Greqia

0
Presidenti i Komisionit Evropian, Zhan Klod Junker, dëshiron ta vendos kufirin jugor të BE-së tek Maqedonia dhe jo tek Greqia, ka njoftuar Politico.eu. Junker e...

Kumanovë, shënohet Dita Botërore e Mbulesës

0
Forumi Rinor Islam – Dega Kumanovë shënoi 01 shkurtin, Ditën Botërore të Mbulesës. Në shesh të qytetit u bë shpërndarja e fletushkave për mbulesën si...

Ali Ahmeti sot shkon në gjyq

0
Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti sot në orën 14:00 duhet të paraqitet në Prokurorinë Speciale Publike në cilësinë e dëshmitarit për...

Fillon shitja e kartolinave në Shkup me “Car Dushanin” dhe “Kryqin në Butel”

0
Në tregjet e Shkupit prej sot ka filluar shitja e kartolinave me fotografitë e përmendores së “Car Dushanit” në Shkup, si dhe kryqit gjigant...

Kampistët e BDI tek gurthemeli kryqit në Butel (FOTO)

0
Nën tingujt e muzikës, pranë zjarreve të ndezura, telefonat në duar, kjo është fotografia e kampistëve protestues të BDI-së, që prej mbrëmë po qëndrojnë...

Bilall Kasami: “Monstrat politke” Nikolla Gruevski dhe Ali Ahmeti s’e kanë gjatë!

0
“Sot janë mbushur 4 vite nga vrasja e pesëfishtë në Smilkovë të Shkupit, ku u vranë katër të rinj dhe një peshkatar maqedonas. Kjo...

MPJ-­ja ka dërguar notë në Zyrën greke për lidhje në Shkup

0
Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë ka dërguar notë në Zyrën për lidhje të Greqisë në Shkup, si përgjigje ndaj protestës...

Muhamed Zeqiri: Ziadin Sela është duke penguar bashkëpunimin e opozitës

0
“ 3 pyetje nga Mensur Krasniqi”, kështu quhet intervista të cilën do ta publikojë Almakos çdo të hëne dhe të enjte, me ç’rast do...

Përfaqësues nga ambasada amerikane vizituan FSHI – në Shkup

0
Një delegacion nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shkup, në përbërje: Laura Burns, Borka Taneska dhe Adrian Shtuni, si dhe përfaqësuesja...