Tuesday, March 21, 2023

Qofte me patate

0
Përbërësit: 1 kg patate te ziera,2 veze,1 dore djathë i thërrmuar,kripe, 1tufe e vogël majdanoz i grire,galete ose miell misri. Përgatitja: Kalojmë patatet ne...

Këshilla të mjaftueshme për gatimin e peshkut

0
Peshku gatuhet ne shume menyra dhe cdo njeri ka te preferuaren e tij. Per te arritur nje shije te mire me poshte jane gjera...