Udhëzime për sigurinë nga rryma elektrike në ambientet shtëpiake

UDHËZIME PËR SIGURI NË SHTËPI Që nga mosha e re jemi mësuar të dëgjojmë se rryma është e rrezikshme, prandaj duhet të jemi të...

Uthulla pastron rrobat dhe këpucët

Uthulla përdoret për pastrim të dyshemeve, dritareve, mureve të ndotura, dezinfektim të gypave të kuzhinës, heqje të njollave dhe zhdukje të barojave të kopshtit,...

Karakteristikat e hekurave për hekurosje

Karakteristikat e Hekurave Karakteristika e jonit: Elektriciteti statik në flokë parandalohet nëpërmjet lëshimit të joneve negative, dhe pas kësaj sigurohet lagështia e balancuar. Kundër...

Shkalla Aladin CS

Kjo lloj shkalle sugjerohet nga arkitektët pasi nuk zë shumë hapësirë në ambientet e shtëpisë.Përbëhet nga kolona mbajtëse në formë cilindrike dhe përmbajtje metalike.Përbërja...

Maretë Shqiptare – Vlerat dhe Vetitë Unike të Traditës

Shqiptarët shpesh janë konfuzë për emrat dhe pamjen e frutave, sidomos ato të pyllit. Mareja nuk bën asnjë përjashtim në këtë rast. Emri botanik i...

Si ta mësoni fëmijën me pastërtinë?

Fëmijët dhe të rinjtë kanë dëshirë të bëjnë pak rrëmujë në dhomën e tyre. Por kur vjen koha për t’i mbledhur gjërat e hapura,...

Kopshti vertikal, më i madhi në botë

Me sipërfaqe prej 1.263 metrash katrorë dhe rreth 44.000 bimë të llojeve të ndryshme, kopshti masiv vertikal i Qendrës Tregtare Fiordaliso, në Rozzano të...

#5 Ide për ndriçimin e kopshtit apo oborrit

# Ide për ndriçimin e kopshtit apo oborrit

Një kokë krevati bibliotekë për një gjumë plot ëndrra të bukura

Një kokë krevati bibliotekë për një gjumë plot ëndrra të bukura    Ide dizajn për koka krevati biblioteke.

7 zakone të njerëzve që nuk ju duhet ta pastrojnë kurrë shtëpinë

A jeni xhelozë për njerëzit që jetojnë në shtëpi të rregullt, Sa herë që shkoni tek ta për vizitë, shtëpia shkëlqen nga pastërtia dhe...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...