Sallatë ruse me pulë

1 pulë, 200 gr karrota, 100 gr rrënjë selinoje, 5 patate, 5 vezë, 250 gr bizele, 500 gr tranguj turshi, 500 gr majonezë, kripë....

Këshilla për përdorim sa më efikas të fshesave elektrike

Mund ta përdorni fshesën tuaj me korrent në mënyrë më efiçentë nëse njihni parimin e saj të punës dhe informacionet e përgjithshme: Parimet e...

Ushqyerja e shëndetshme në 11 hapa

Për të pasur një shendet të mirë, ushqyerja e ekuilibruar dhe e përshtatshme, e kombinuar me aktivitet fizik të rregullt, janë të domosdoshme.  ...

Qofte e mbushur me vezë të zier

Përbërësit - 600 gr mish i grire- 4 veze- 2 thelbi hurdha- 1 patate e zier- arre moskat- 50 gr djathë parmixhan- leng vegjetal-...

Dobitë e shumta shëndetësore të rrushit të thatë

Te mirat shendetsore te rrushit te thare perfshine qetesimin nga kapslleku, acidosis, anemis, etheve, dobesi seksuale. Rrush i thate gjithashtu ndihmone ne shtim te...

Farat e lirit, superhero i ri në ushqimin e shëndetshëm

Farat e lirit pengojnë sëmundjen e zemrës, diabetin, sulmin në tru, kancerin e gjirit, tumorin e prostatës, ulin kolesterinë e keqe.Superhero i ri në...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...