FIFA vendos sot për anëtarësimin e Kosovës

Federata Botërore e Futbollit – FIFA vendos sot për pranimin ose jo të Kosovës në këtë organizatë, njofton Koha.net. FIFA zhvillon ditën e dytë të...

Majlinda Kelmendi në finale

Majlinda Kelmendi ka kaluar në finale duke e mposhtur Annabelle Euranie nga Franca. Xhudistja jonë është treguar më e zonja se kundërshtarja e saj që...

Sensacionale: Putini me Kosovën

Kryetari i Federatës së Xhudos së Kosovës, Agron Kuka, nga Kazani i Rusisë, ka treguar se kush nga rusët ishte pro dhe kundër, që...

FC Shkupi U15 në finale të Kupës së Maqedonisë

Gjenerata 2001 (U15) që udhëhiqet nga trajneri Prof. Jeton Musliu ka kaluar në finalen e Kupës së Maqedonisë. Edhe pse ekipi ynë kishte pësuar...

Kuqezinjtë zbulojnë planin e përgatitjeve për Euro 2016

22 maji do të jetë fillimi i rrugëtimit të kombëtares shqiptare në Euro 2016. Për të qenë sa më të qetë dhe larg syve...

Futsall, Kosova dy miqësore me Turqinë

Përfaqësuesja e Kosovës në futsall do t'i zhvillojë dy ndeshje miqësore me përfaqësuesen e Turqisë. Dy ndeshjet miqësore do të zhvillohen në Turqi, më 14...

Mërgim Mavraj drejt Turqisë

Mërgim Mavraj mund të transferohet në kampionatin turk gjatë verës. Mbrojtësi i kombëtares ka zgjuar interesimin e dy gjigantëve nga Turqia, Besiktasit dhe Trabzonsport. Lojtari i...

De Biasi: Të tregojmë pjesën tonë më të mirë në “Euro 2016”

“Duhet t'i përvishemi punës për të treguar pjesën tonë më të mirë, që është fryma e grupit dhe e skuadrës"   TIRANË (AA) - Trajneri i...

Lojtari besimtar Mavraj, kyç në mbrojtjen shqiptare

Lojtari i cili nga islamofobët shqiptar u urrye për shkak se kur shënoi gol për kombëtaren, falënderoi Zotin me sexhde, del të ketë qenë lojtari...

Tifozët pejanë: Stavileci po e shfrytëzon pozitën e Ministrit tek KB Prishtina

Tifozët pejanë kanë lëshuar akuza të rënda ndaj Sigal Prishtinës, respektivisht presidentit të saj, Blerand Stavileci, për të cilin thonë se po e shfrytëzon...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...