Thursday, September 29, 2022

Dridhet Kombëtarja, merr një lajm të keq para ndeshjes me Armeninë

0
Gianni De Biassi, selektori i Shqipërisë, ka marr një lajm të keq para ndeshjes me Armeninë, e cila do të luhet të dielën në...

Ja data kur merret vendimi për ndeshjen Serbi-Shqipëri

0
16 prilli 2015, kjo do të jetë data në të cilën Shqipëria do të marrë përgjigjen përfundimtare dhe më të rëndësishmen për ndeshjen e...

Futsall, Kosova dy miqësore me Turqinë

0
Përfaqësuesja e Kosovës në futsall do t'i zhvillojë dy ndeshje miqësore me përfaqësuesen e Turqisë. Dy ndeshjet miqësore do të zhvillohen në Turqi, më 14...

Kosovës nuk i lejohet të luaj futboll në Zvicër

0
Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) nuk do të mund të organizojë më ndeshje në territorin e Zvicrës. Kështu duket se ka marrë vendim...

FC Shkupi U15 në finale të Kupës së Maqedonisë

0
Gjenerata 2001 (U15) që udhëhiqet nga trajneri Prof. Jeton Musliu ka kaluar në finalen e Kupës së Maqedonisë. Edhe pse ekipi ynë kishte pësuar...

Tifozi më i veçantë i futbollit kosovar

0
Nuk e njeh asnjë lojtar. Mirëpo, pa marrë parasysh vendin se ku luajnë Trepça ose Trepça ‘89, ai shihet në stadium. Fjala është për...

Federata e Atletikës së Kosovës pranohet në Federatën Ndërkombëtare të Atletikës

0
Nga sot, Federata e Atletikës së Kosovës është anëtarja më e re e Federatës së Atletikës Ndërkombëtare (IAAF), bëhet e ditur në ueb faqen...

E tmerrshme: Narkomanët e dogjën stadiumin “Riza Lushta”?

0
Djegia e stadiumit të Trepçës ’89, “Riza Lushta”, ishte një goditje e madhe për futbollin kosovar në përgjithësi. Por, kush në të vërtetë ia...

Kuqezinjtë zbulojnë planin e përgatitjeve për Euro 2016

0
22 maji do të jetë fillimi i rrugëtimit të kombëtares shqiptare në Euro 2016. Për të qenë sa më të qetë dhe larg syve...

Ahmed Kalaja: Rikujton tifozët e Tiranës dhe Partizanit

0
Rikujtim per sportdashesit qe do te shkojne ne stadium...!!! Me date 4 Maji do te luaje Partizani me Tironen. Une nuk jam tifoz por...