Namazlinjtë krenarë të Prishtinës

Futbollistët e Prishtinës nuk po angazhohen vetëm në ushtrime. Shumë prej tyre po i kryejnë në tërësi edhe obligimet që ua përcakton feja islame....

FFK-ja kërkon respektimin mes shumë injorimesh

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) nuk ka asgjë rreth ardhjes së klubit të madh serb Cërvena Zvezda në Kosovë.   As kundër që...

Dasëm në shtëpinë bardheblu, zv.kapiteni Gent Muça, ceremoni në xhami e fushën e blertë...

“Të dielën u martove, të hënën në punë shkove”, nuk është një varg që i shkon për shtat Gentian Muçës. Sepse më mirë do...

Sportradar: Futbolli shqiptar më i korruptuari në botë

Futbolli shqiptar është më i korruptuari në botë. Me këtë përfundim del "Sportradar", shoqëria eksperte për monitorimin e kuotave të basteve.    Sipas studimit...

Mërgim Mavraj drejt Turqisë

Mërgim Mavraj mund të transferohet në kampionatin turk gjatë verës. Mbrojtësi i kombëtares ka zgjuar interesimin e dy gjigantëve nga Turqia, Besiktasit dhe Trabzonsport. Lojtari i...

Së pari u falen, pastaj e mposhtën kampionin (Foto)

Futbollistët e liderit të Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll, Feronikelit, Lulzim Doshlaku dhe Qamil Elshani, nuk i lënë anash ritualet fetare as gjatë...

Ballisti merr mirënjohje nga veteranët e UÇK-së

Ismail Morina mori mirënjohje nga Organizata e Veteranëve të Luftës së UҪK-së në Dukagjin. Gjesti i ballist Morinës në Beograd në ndeshjen Serbi –...

Tifozi më i veçantë i futbollit kosovar

Nuk e njeh asnjë lojtar. Mirëpo, pa marrë parasysh vendin se ku luajnë Trepça ose Trepça ‘89, ai shihet në stadium. Fjala është për...

E tmerrshme: Narkomanët e dogjën stadiumin “Riza Lushta”?

Djegia e stadiumit të Trepçës ’89, “Riza Lushta”, ishte një goditje e madhe për futbollin kosovar në përgjithësi. Por, kush në të vërtetë ia...

Kosovës nuk i lejohet të luaj futboll në Zvicër

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) nuk do të mund të organizojë më ndeshje në territorin e Zvicrës. Kështu duket se ka marrë vendim...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...