Sunday, September 19, 2021

Në ditën e parë të Ramazanit, Mavraj shpreh mallin për nënën

0
Mërgim Mavraj ka bërë një postim të veçantë për nënën e tij në ditën e parë të Ramazanit. Futbollisti shqiptar thotë se mezi pret ta...

Jahmir HYKA bashkë me Hoxhë Ahmed KALAJA (FOTO)

0
Golshënuesi Jahmir HYKA bashkë me Hoxhë Ahmed KALAJA (FOTO)

Benzema dhuron 3 milion euro për xhami në Lion

0
Njëri nga futbollistët më të mirë të Real Madridit dhe kombëtares franceze, Karim Benzema, ka dhuruar plot 3 milionë euro për ndërtimin e një...

Basketbollistët e Galatasarayit në Beograd i ruajnë njësitë e policisë anti-terroriste

0
Basketbollistët e Galatasarayit, të udhëhequr nga trajneri Ergin Atamanon kanë mbërritur në Beograd ku sonte në kuadër të Euroligës do të luajnë kundër ekipit...

Falcao i është mirënjohës Mourinhos

0
Radamel Falcao thotë se i është shumë mirënjohës Jose Mourinhos që e huazoi atë te Chelsea me synimin për të fituar titullin e Premier...

Mërgim Mavraj drejt Turqisë

0
Mërgim Mavraj mund të transferohet në kampionatin turk gjatë verës. Mbrojtësi i kombëtares ka zgjuar interesimin e dy gjigantëve nga Turqia, Besiktasit dhe Trabzonsport. Lojtari i...

"Më mirë të jesh me ngjyrë se serb"

0
Tifozët e futbollit nga hapsirat e ish-Jugosllavisë janë në zë të keq, për shkak të ofendimeve racore. Shembuj të tillë ka në Serbi por...

Trauma e fëmijërisë si shkas për t'u bërë yll i sportit

0
Diçka traumatike i pati ndodhur Shelly Woodsit kur ishte vetëm 11-vjeçare dhe kjo ia ndryshoi plotësisht jetën asaj.   Shumë persona nuk do të...

Kosova kthehet me Medale nga Kampionati Botëror për Fëmijë

0
Në Kampionatin Botëror për Femijë i cili u organizua më 1 dhe 2 Shkurt 2014 në Sindelfingen të Gjermanisë nën ombrellen e World Children...