Video/ Punoni ulur gjatë gjithë ditës? Ja pasojat…

Punoni ulur gjatë gjithë ditës? Nëse po, jeni duke e dëmtuar trupin tuaj duke mos bërë asgjë. Erica Fritz, terapiste dhe menaxhere e “Orthopedic...

“Omran është një fëmijë me shumë fat”, mesazhi prekës i doktorit për botën (Video)

5-vjeçari Omran Daqneesh, u bë simbol i vuajtjeve të Aleppo-s. Fotografia e një djali sirian të tronditur që qëndronte i ulur në një ambulancë,...

Eksperiment social: Shikoni reagimin e kalimtarëve, kur shohin se një mysliman që falet në...

Dy shokë kanë realizuar një eksperiment social, për të shikuar nëse qytetarët do të ndërhynin kur të shohin një burrë mysliman duke u keqtrajtuar...

Haxhiu plak faleminderon Turqit për ndihmën që japin në lagjen e Hasanbegut

Kontingjeti Turk i ndihmave ishte prezent që nga fillimi i krizës pas vërshimeve në lagjen e Hasanbegut, në këtë video eksluzive nga Koha Islame...

Banori i Hasanbegut edhe pse me dëme të mëdha pajtohet me caktimin e Zotit

Koha Islame edhe njëher ishte në lagjen e Hasanbegut ku pa prej së afërmi dëmet e shkaktuara nga vërshimet që ndodhën javën e kaluar....

Nusret Kurtishi vjen me ilahi të re (Video)

Interpretuesi i njohur i ilahive, Nusret Kurtishi ka lansuar ilahinë e tij të re të titulluar “Bismilah”. Tekstin e kësaj ilahije e ka shkruar Fidush...

VIDEO – A mund të lahem në det

Vazhdojmë me publikimin e pyetjeve dhe përgjigjeve me qëllim mësimin e fesë tonë Islame, pyetja e radhës e cila i është parashtruar hoxhës së...

Ushtria e Assadit përmes dronëve hedh bomba mbi kryengritësit (video)

Ushtria e Assadit përmes dronëve hedh bomba mbi kryengritësit https://www.youtube.com/watch?v=MLnRt9CZz58

Video/ Ja pse të gjithë e kemi këtë ‘kanal’ nën hundë…

A e dini se përse ekziston një kanal i vogël nën hundë? Ka kohë që kjo pyetje i mundon biologët. Quhet filtrum dhe është universale...

VIDEO – Më këshillo si ta përforcoj besimin, kam halle dhe probleme

Vazhdojmë me publikimin e pyetjeve dhe përgjigjeve me qëllim mësimin e fesë tonë islame, pyetja e radhës e cila i është parashtruar hoxhës së...

Na ndiqni

167,066NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...