Ekskluzive: NISMA ndryshon emrin

Këshilli Kombëtar i Nismës po vazhdon mbledhjen në një nga hotelet e kryeqytetit.

Në këtë mbledhje përveç demarkacionit dhe Gjykatës Speciale, ‘Indeksonline’, merr vesh se do të propozohet ndryshimi i emrit të partisë se Fatmir Limajt.

Merret vesh se Kryesia do t’i propozoj Këshillit Kombëtar të Nismës që nga sot Nisma për Kosovën të ndryshoj emrin nga Nisma për Kosovën në NISMA Socialdemokrate.

Artikulli paraprakTsipras: Zgjidhëm problemet me Ramën, do votojmë pro Shqipërisë në BE
Artikulli vijuesEULEX transferon pajisje përgjuese për “peshqit e mëdhenj” nga Prishtina në Tiranë