Exclusive: Mbi dhjetëra nxënës dhe profesorë shqiptarë helmohen në Shkup, Alarmi i vërtet

0
227

Helmimet serbe të nxënësve shqiptar ka ndodhur sot edhe në shkollën e Çairit në Shkupit.

Dhjetë nxënës dhe profesorë shqiptarë janë helmuar nga nje gaz i panjohur, të cilët ju kanë shkaktuar dhimbje të madhe nëpër trup, dhe menzi kan marrur frym.

Për shkak të gjendjes alarmante, menjëherë janë thirur ekipet e ndihmëse se shpejtë, të cilët kanë transportuar nxënësit dhe profesorët në Klinikën e Toksikologjisë në Shkup,

Incidenti kanë ndodh sot pasdite në shkollën e mesme Ekonomike që ndodhet në lagjen Veri të Shkupit, që i takon komunës së Butelit.

Momentalisht para shkollës është duke u shkaktuar një rrëmuj e madhe, prind të revoltuar gjenden para shkollës dhe kërkojnë përgjegjësi nga kryeministri,Nikolla Gruevski dhe partitë politike shqiptare, se si është e mundur që të helmohen nxënësit shqiptarë.