Fillon largimi i refugjatëve nga kampet në Paris

Autoritetet franceze kanë filluar të largojnë mbi 3,000 refugjatë nga kampet në Paris.

Qindra persona janë parë në afërsi të metrosë në orën 06:00, ndërsa autobusi i parë është nisur këtë kohë.

Refugjatët janë duke u dërguar në qendra të ndryshme në regjionin e Parisit.

Ky operacion vjen pas largimit të rreth 7,000 personave nga “Kampi i Xhunglës” në Calais një javë më parë.

Këta refugjatë mund të aplikojnë për azil pasi që të vendosen nëpër qendra.

_92251639_mediaitem92251638

Artikulli paraprakNë 40 shtete dhe 10 gjuhë shpërndahen 108 mijë Kur'an-i Kerim
Artikulli vijuesSa kohë humbim duke i ndërruar kanalet televizive?