Krim i rëndë në Tiranë: Babai godet vajzat me thikë, vdes 17-vjeçarja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së dielës në kryeqytet, duke shënuar krimin e radhës brenda familjes në vend.
Kujtim Ibraj, 56 vjeç ka qëlluar me thikë dy nga 6 fëmijët e tij. Si pasojë e plagëve të marrja, ka ndërruar jetë në spitalin “Nënë Tereza”, 17-vjeçarja Elidona Ibraj, ndërsa nën kujdesin e mjekëve është motra e saj më e madhe.

Ngjarja ka ndodhur në banesën e familjes Ibraj, në rrugën “Jordan Misja” në kryeqytet, ku familja ishte vendosur prej vitesh.

Në rrethana ende të paqarta, 56-vjeçari ka qëlluar me thikë disa herë vajzat e tij. Blutë e kryeqytetit pasi mbërritën në vendngjarje, kanë konstatuar se Kujtim Ibraj ishte në gjendje të dehur.

Nga verifikimit paraprake rezulton se 56-vjeçari ishte i divorcuar me bashkëshorten e tij, me të cilën kishin 6 fëmijë.

Ndërkaq, grupi hetimor, veç arrestimit të Kujtim Ibrajt dhe sekuestrimit të thikës me të cilën ka kryer krimin, ka nisur mbledhjen e dëshmive për të zbardhur të gjithë dinamikën e kësaj ngjarje.

Paraprakisht, dyshohet se shkaku kryesor ka qenë konsumimi i shpeshtë i alkoolit nga ana e autorit, çka sipas dëshmive paraprake, kishte sjellë dhe konflikte të shpeshta në familje.

/ Top Channel

Artikulli paraprak“Hajde e bëjmë Expressin akademi zyrtare e Republikës”
Artikulli vijuesPatrulla e Krishterë zbret në rrugët e Britanisë