Hapen 600 vende të reja të punës në Junik

Komuna e Junikut përmes një njoftimi për media ka njoftuar se kjo komunë në bashkëpunim me zyrën e punësimit në Junik dhe Françeska Kosovë kanë hapur 600 vende të punës në sektorin e tekstilit.

“Vendi i punësimit do të jetë në Gjakovë ku do të përfshihet transporti gratis për të punësuarit nga Juniku, Deçani. Për më shumë informata paraqituni në zyrën e punësimit në Komunën e Junikut apo në numrin e telefonit: 0390-390 706”, është bërë me dije në njoftimin e Komunës së Junikut./Kumti.com

 

Artikulli paraprak“Jemi ardhë në një situatë që kur t’dojsh me dalë prej shpije me u përshëndetë me krejt familjarët”
Artikulli vijuesSindikata e Arsimit ju kërkonë falje nxënësve: Ndoshta nuk do të keni mësim me muaj të tërë