HTC 8X hyn në tregun britanez

0
138

HTC së fundi ka zbuluar telefonin e mençur të ri që hyn fillimisht në tregun britanez, të quajtur Windows Phone 8x.
Pajisja është e gatshme për blerje me çmim prej 398.98 funta nga Unlocked Mobiles dhe punon nën sistemin operativ të Microsoft.

HTC Windows Phone 8x ka procesor 1.5GHz dy-bërthamor, punon pa SIM, dhe ka ekran 4.3 inç HD me rezolucion prej 1280×720 piksel prej 342ppi.

Specifikat tjera të produktit të ri nga HTC përfshijnë 1gb RAM, 16gb memorie të brendshme, tekologjinë e komunikimit të afërt (NFC), Bluetooth 2.1+EDR si dhe Beats Audio dhe GPS.

Pajisja tani ka dalur në tregun britanez në disa kompani telefonike. Për më shumë informata mund të kontrolloni ueb faqëet e tyre të ndryshme.kohaislame