I dyshuari i tretë i sulmit në Bruksel ka vdekur

I dyshuar i tretë i sulmit të së martës në Bruksel, Najim Laachraoui ka vdekur, kështu raportojnë mediet belge.

Raportohet se është gjetur pa shenja jete në aeroport, por akoma nuk dihen rrethanat sesi Laachraoui ka vdekur.

Rikujtojmë që në tri shpërthimet në Bruksel kanë humbur jetën mbi 20 persona dhe shumë të tjerë janë plagosur.

1w559c0.bild_-2-253x300

Artikulli paraprakJa si i kanë kryer sulmet dy vllezërit Kalid dhe Brahim El Bakraui
Artikulli vijuesKrijohet muzeu nënujor për nder të refugjatëve të mbytur në det (Foto)