Brahimi: Kriza në Siri përbën rrezik për paqen në botë

0
130

Ai e bëri këtë deklaratë pas një takimi të zhvilluar në Bagdad me Kryeministrin irakian, Nuri Al-Maliki.

Brahimi shtoi se kishte diskutuar me Malikin mbi “problemet e shumëfishta të Sirisë dhe rrezikun që ato paraqesin për popullin sirian, për shtetet fqinje të vendit dhe për paqen në të gjithë botën”.

Nga ana tjetër Maliki bëri një apel për “masa të menjëhershme që do të mundësonin ruajtjen e sigurisë dhe stabilitetit në rajon”. /trt/kohaislame