Lavrov viziton Egjiptin

0
205

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov pritet të udhëtojë në Egjipt të dielën.

Gjatë vizitës dyditëshe, ai do të takojë homologun e tij, Mohamed Kamel Amr dhe Sekretarin e Përgjithshëm të Ligës Arabe Nabil Elaraby.

Bisedimet pritet të fokusohen në krizën në Siri dhe në konfliktin në mes të palestinezëve dhe Izraelit.kohaislame