Luftë e re? – Dhjetëra persona të vdekur nga përleshjet mes Azerbajxhanit dhe Armenisë

Dhjetëra persona janë vrarë në përleshjet mes Azerbajxhanit dhe Armenisë në rajonin e kontestuar të Kaukazit e Nagorno-Karabakh.

Armenia tha se 18 trupa etnike-armen kanë vdekur në luftimet e të shtunës.

Ndërsa Azerbaijan tha se kishte humbur 12 trupa dhe ka pasur raporte të pakonfirmuara të vdekjeve të civilëve në të dy anët.

Nagorno-Karabakh ka qenë në duart e separatistëve etnikë-armen që nga një luftë që përfundoi në vitin 1994.

Artikulli paraprakKujdes: si shkatërrojnë jetën tuaj ‘viruset’ me emrin seriale!
Artikulli vijuesMe masa të reja sigurimi, sot rihapet pjesërisht aeroporti i Brukselit