Majlinda Kelmendi "Lexoj Kuran çdo natë"

Majlinda Kelmendi “Lexoj Kuran çdo natë”

Sportisja më e mirë shqiptare e të gjitha kohrave Majlinda Kelmendi, ka thënë ne emisionin “Oxygen” që ajo sikurse gjyshja e saj është një besimtare e devotshme e besimit Islam.

“Gjyshja ime është një besimtare sikurse une, edhe ajo çdo natë lexon kuran, dhe është lutur shumë për mua” tha kampionja aktuale Olimpike botërore Majlinda Kelmendi.

Artikulli paraprakKy është Mbreti i Belgjikës i quajtur "Leopold II" , i cili ka vrarë rreth 10 milionë afrikanë në Kongo.
Artikulli vijuesAnketa e fundit: BESA shumë afër BDI-së (DOKUMENT)