Murgjit budist tubohen në Shri Lankë, kundër muslimanëve

Një grup i murgjve budist janë mbledhur në Shri Lankë, duke mbajtur një tubim kundër muslimanëve.

Në më pak se një vit, është formuar një grup i budistëve i titulluar bodu bala sena – ose forca e energjisë elektrike budiste – të cilët kanë mbledhur pas vete shumë persona të tjerë.

Budistët kanë sulmuar dhjetëra xhami dhe kanë bërë thirrje për bojkot të bizneseve muslimane në pronësi./kohaislame.com

 66482836 66482835

Artikulli paraprakRusia tenton të zhvillojë një superpajisje për pikasjen e sulmuesve kamikazë
Artikulli vijuesDisa dobi të ujit që nuk i keni ditur