Nesër falet namazi i xhenazës së Mirsad Ndrecajt

0
177
Hoxha Arsim Morina, nga Gjakova në një postim të tij në Facebook, bënë të ditur se namazi i xhenazes së Mirsad Ndrecaj do të falet nesër në ora 08:30.
Ja njoftimi i plotë: ” Te nderuar vëllezër dhe miq. Ju njoftoj se nesër në ora 08:30 në Xhamin e Sefes do ta falim namazin e xhenazes të vëllaut Tonë Mirsad Ndrecaj. Lotët rrjedhin,zemra lëngon,por me gjuhë themi: Të Allahut jemi e te Ai do të kthehemi. O Allah pranoja veprat e mira e amnistoje nga denimi Yt. Amin”– thuhet në njoftimin nga imami Morina./KohaIslame