Për nder të pavarësisë, xhumaja në podujevë falet më plisa të bardhë

Për nder të shënimit të nëntë vjetorit të pavarësisë së Kosovës, në xhaminë kryesore të Podujevës, xhumaja është falë me plisa të bardhë.

Kjo është në nderim të shtetit dhe kombit, duke treguar edhe një herë se feja për shqiptarët nuk ka qenë pengesë, por bashkim. (lajmi.net)

Artikulli paraprakZbehje e optimizmit 9 vjet pas pavarësisë
Artikulli vijuesPavarësia solli rënien e investimeve të huaja