Plazhi i Shëngjinit zbukurohet nga bora (Foto)

Reshjet e borës kanë përfshirë pjesën më të madhe të Shqipërisë. Situata më e rënduar sa i përket qarkullimit rrugor shfaqet në veri-lindje dhe jug-lindje të Shqipërisë.

Por, flokët e dëborës kanë zbritur deri në bregdet.

Zona e Shëngjinit u zgjua e zbardhur këtë mëngjes dhe në imazhet e shpërndara nga Bashkia e Lezhës shihet rëra e plazhit e mbuluar me një petk të hollë të bardhë.

Ndërkohë, në shumë zona të tjera të vendit, trashësia e saj shkon në disa centimetra.

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

 

Artikulli paraprakShefi i Komisionit Evropian: Ballkani mund t’i bashkohet BE-së në vitin 2025
Artikulli vijuesKadria thotë që disa deputetë të VV-së do ta votojnë demarkacionin!