Rusia vret 36 civilë sirianë

0
256

Khaled Khoja, kreu i opozitës siriane, të përkrahur edhe nga ShBA-të, ka bërë të ditur se nga sulmet ajrore të Rusisë kanë mbetur të vrarë 36 civilë sirian dhe asnjë militant të ISIS-it.

“Rusia nuk ka për qëllim të luftojë ISIL-in, por të zgjatë jetën e Assadit”, ka thënë Khoja në një intervistë për Reutersin.