“Sllobodan Millosheviç kishte helmuar veten”

Florence Hartmann, ish-zëdhënëse e prokurorisë në Hagë, ka thënë se ish-presidenti i Jugosllavisë, krimineli dhe kasapi i Ballkanit, Slobodan Milosheviç qëllimisht mori mjekim të parregullt në mënyrë që t’i përkeqësohej shëndeti dhe të lirohej për tu mbrojtur në liri dhe të ikte në Rusi.

Siç thotë ajo, përcjellin mediat serbe, ai e kishte helmuar veten, sepse ai ishte duke marrë për një kohë të gjatë “rifampicin”, i cili i ishte dorëzuar atij në qelinë e tij.

Duke e marrë atë ilaç, siç ka thënë ajo, e cila përdorët për mjekimin e Leprozës, Millosheviç ka “përmbysur” ilaçin i cili përdoret për tensionin e lartë të gjakut, prej të cilit edhe vuante.

“Nga kjo ai ka mundur të vdiste, gjë që nuk ishte qëllimi i tij. Qëllim i tij ishte të përkeqësonte gjendjen”.

Artikulli paraprakSkandal në Greqi, prifti abuzon seksualisht me të miturit shqiptarë me lejen e së ëmës…
Artikulli vijuesSi e redukton Turqia papunësinë