Sulm i armatosur ndaj autobusit të Fenerbahces (Foto)

Një incident shokues ka ndodhur në Turqi, ku disa persona të armatosur kanë sulmuar autobusin e ekipit të Fenerbahces.

 Fenerbahce e mposhti Rizesportin me rezultat 5-1 të shtunën mbrëma, dhe fitorja do të thotë se Fenerbahce ka një pikë më shumë se Galatasaray në maje të tabelës.

Por, nuk dihet arsyeja pse është sulmuar autobusi ekipor i Galatasarayt, sulm ky që u besua se u krye nga tifozë të armatosur të Trabzonsporit.

Sipas mediave turke shoferi i autobusit të ekipit është qëlluar me armë zjarri, por nuk ka ndonjë konfirmim rreth kësaj. /Telegrafi/

Artikulli paraprakNisin homazhet për 28 viktimat e Rezallës
Artikulli vijuesKamboxhia, atje ku virgjëria shitet për 1,500 dollarë