Tërmet në tërë Kosovën

Pas tërmetit në Shkup, rreth orës 15:10 minuta tërmeti ka goditur edhe Kosovën.
Sipas banorëve të këtyre qyteteve të cilët kanë shkruar në redaksinë e klankosova.tv, tërmeti ka qenë i fortë në Prishtinë, Ferizaj, Gjilan, Shtime dhe në Pejë, e më pak në qytetet e tjera.

Artikulli paraprakEdhe një tërmet dridhi Maqedoninë, më i fuqishëm
Artikulli vijuesArsyeja e tërmeteve të shpeshta në Ballkan