Edhe një tërmet dridhi Maqedoninë, më i fuqishëm

Pas tërmetit të mëngjesit, edhe një tërmet këtë herë më i fuqishëm dridhi Shkupin, në ora 15.10
Sipas Qendrës Seizmike Evropiane, tërmeti ka qenë 5.1 shkallë, në thellësi prej 2 kilometra dhe ka ndodhur rreth 7 km në juglindje të Shkupit.
Tërmetin e kanë ndjerë fuqishëm edhe banorët e qyteteve të tjera në Maqedoni.
Ja pamja që ka regjistruar Qendra Seizmike e Shkupit.

Artikulli paraprakAgjenti që rrëzoi perandorinë e Escobarit – ky është rrëfimi rreth tij!
Artikulli vijuesTërmet në tërë Kosovën