Thaçi zhvillon bisedë telefonike me Vuçiq

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaqi është pajtuar me kryeministrin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq që përmes dialogut të zgjidhin çështjet me interes për të dyja këto shtete.

Për normalizimin e marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe serbisë Thaçi e Vuçiq kanë biseduar përmes telefonit.

Këtë e ka bërë të ditur vetë presidenti përmes një postimi në Facebook.

Më poshtë është postimi i plotë i tij.

“Sapo zhvillova një bisedë telefonike me kryeministrin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.U pajtuam që të punojmë bashkërisht që nëpërmjet dialogut t’i zgjidhim të gjitha çështjet me interes reciprok e që ndërlidhen me procesin e normalizimit të marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë” shkruan Thaçi.

Artikulli paraprakShteti u ndanë mbi 4 milionë euro në vit partive politike
Artikulli vijuesSerbia mban peng të diplomuarit në Kosovë