“The Telegraph”: Berati, qyteti i dytë më i bukur në Europë

Prestigjiozja “The Telegraph” ka publikuar një listë me 30 qytetet më të bukura në Europë.

Lista është përgatitur nga shoqata japoneze e agjentëve të udhëtimit ku janë paraqitur 30 destinacionet që nuk duhen humbur.

Berati është renditur i dyti në këtë listë.

berat-1-1

Artikulli paraprakPolonia rrezikon votën në BE
Artikulli vijuesAdriatik Llalla shfaqet në Bruksel dhe “paralajmëron” se tani do të merret me Vlahutin dhe Ramën, pas Donald Lu