Tortë me puding

0
301

Përbërësit e kësaj recete :
4 puding vanilje
400 gr arra
400 gr kokos
400 gr biskota të bluara
1 margarinë
1.5 kg qumësht
12 lugë (gjelle) sheqer
200 gr çokollatë

Përgatitja:
Pasi të zihet qumështi së bashku me sheqerin dhe margarinën, hedhim pudingun e shkrirë më parë me pak qumësht ose ujë të ftohtë. Kur pudingu të bëhet një masë,ndahet në tri pjesë:
Në pjesën e parë hidhen arrat,në pjesën e dytë kokosi dhe në të treten biskotat e bluara.
Pasi të përzihen mirë në një enë katrore ose tavë, shtoni masën me biskota, në mënyrë që të jetë rrafsh,më pas atë me arra dhe në fund me kokos. Në një enë tjetër shkrini çokollatën me pak margarinë.
Masën e nxehtë e shtroni mbi tortë dhe dekoroni sipas dëshirës.