Ushqimet e shendetshme ne tavolinen e vjeshtes

0
233

Eshte e rendesishme te keni ne tavolinen tuaj produkte te freskëta per sezonin e ri, zbuloni se cfare te konsumoni ne vjeshte dhe pse bejne mire.

Per te pasur nje regjim te shëndetshme duhet gjithmonë te gatuani te përdorni produkte te sezonit. Freskia garanton konservimin e te gjitha principeve ushqimore përmbajtje me ushqime te ndryshme. Ja kush jane ushqimet e vjeshtes, qe duhet te keni gjithmonë ne kuzhine . Zgjedhja eshte e përhapur dhe mbani mend sesa me shume ndryshoni, sa me shume dieta juaj do te jete kompletuar dhe ekuilibruar.

Kungull – Nga kungulli nuk hidhet dhe farat jane te shëndetshem. Keto sherbejne te evitoni inflamacioni e vijave urinare dhe te lekures .

Patatet– Pervec faktit qe mund te gatuhen ne shume menyra , na furnizojne me energji te nevojshme per te arritur te përballemi me ndryshimin e sezonit.

Mollet – Jane te pasura me vitamina dhe kane nje funksion shume te mire antioksidues. Gjithashtu kane shume pak kalori.

Kerpudhat – Nuk permbajne yndyrna por na japin shume energji. Jane te pasur me uje dhe me elemente te rendesishme per kockat.

Portokalli – Na jep shume vitamina C dhe jane plot me flavonoid , i cili stimulon prodhimin e koleagjeneve duke forcuar shtratin lidhes.

Spinaqi – Jane te pasur me kripera natyrale dhe jane nje laksativ shume i mire. Te ndihmojne per muskujt dhe bejne mire per zemren

Geshetenjat – Ndihmojne ne rregullimin e zorreve

Ulliri – Eshte nje frut me kalori, por qe ka shume cilësi dhe kunder kancerit. Mund te hame pa ekzagjeruar nese kemi probleme me peshen.

Lajthia – Te mbron nga kanceri i gjirit sepse jane te pasura me Omega-3, ndihmojne ne tretjen e ushqimit.

/ikubal/kohaislame