Vdes nga zjarri pasi ju dogj shtëpia e tij në Carabreg të Deçanit

Një person i moshuar ka vdekur në fashtin Carabreg të Deçanit, nga asfiksimi si pasojë e zjarrit në shtëpinë e tij.

Lajmin e ka konfirmuar për Tv Artën, zëdhënësi i policisë rajonale të Pejës, Xhevat Ibraj.

Ai ka thënë se besohet se zjarri në shtëpi është shkaktuar nga pakujdesia. Sipas tij, hetuesia është duke u marrë me rastin.

Artikulli paraprakKy deputet paralajmëron zgjedhje të reja në Kosovë
Artikulli vijuesHashim Thaçi dhe Daut Haradinaj pritet të akuzohen nga Gjykata Speciale