Vriten 830 forca të ushtrisë afgane

0
161

Ministria afgane e mbrojtjes deklaroi se gjatë shtatë mujave në Afganistan janë vrarë 830 forca të sigurisë.
Gjeneral Muhamed Zaher Azimi, zëdhënësi i ministrisë së mbrojtjes në prononcim për media u shprehehë se shumica e këtyre ushtarëve dhe policëve janë vrarë nga sulmet e talebanit.